Gilotyna brukarska (przecinak brukarski).

Gilotyny brukarskie służą do szybkiego cięcia (łamania) kostki typu polbruk. Z racji na soolidność wykonania wszystkie modele gilotyn mogą ciąć wszelkie materiały budowlane, które zmieszczą się pomiędzy nożami, czyli do 11 cm. Jakość cięcia zależy przede wszystkim od dobrze zawibrowanej i dojrzałej kostki, ważne są również ostre noże oraz doświadczenie brukarza.

Jazon gilotyna brukarska - kostkaJazon gilotyna brukarska - kostka 

Gilotyna brukarska Jazon występuje w trzech wykonaniach różniących się długością cięcia. Do tej pory nie ustaliło się jednolite słownictwo i często można spotkać inne określenia gilotyny jak: przecinak brukarski, gilotyna do polbruku, przecinak mechaniczny, przecinak mechaniczny do polbruku, łamacz kostki, a nawet łom do polbruku.

Wszystkie gilotyny Jazon mają noże trójgraniaste (inaczej każdy nóż ma trzy ostrza), po zatępieniu jednej pary ostrzy (nóż dolny i górny) należy poluzować mocowanie, wyjąć noże i obrócić. Przy dość intensywnej pracy trzy ostrza wystarczą nawet na więcej niż jeden sezon.

Przecinak mechaniczny Krobet 300 Jazon

Jazon gilotyna brukarska Krobet 300Jazon gilotyna brukarska Krobet 300

Najmniejsza gilotyna Jazon, solidnością wykonania wykonania nie różni sie od większych modeli. Lekka i poręczna.

Dane techniczne:

  • Długość ostrza: 310 mm
  • Max. wysokość ciętego materiału: 110 mm

Link do strony sklepu: gilotyna do polbruku Krobet 300

Przecinak mechaniczny Krobet 400 Jazon

Jazon gilotyna brukarska Krobet 400Jazon gilotyna brukarska Krobet 400

Średni model gilotyny, podobnie jak wykonania siostrzane tnie wszystkie materiały betonowe, pod warunkiem, że nie są zbrojone. Zgrabna na budowie i łatwa w transporcie.

Dane techniczne:

  • Długość ostrza: 410 mm
  • Max. wysokość cięcia: 110 mm

Link do sklepu: gilotyna do polbruku Krobet 400

Przecinak mechaniczny Krobet 500 Jazon

Jazon gilotyna brukarska Krobet 500Jazon gilotyna brukarska Krobet 500

Największy model gilotyny do polbruku, tnie na długości aż 51 cm, więc duże płyty chodnikowe. Jak wszystkie Krobety mobilna dzięki zastosowaniu kół o dużej średnicy, prowadzenie ułatwia długa dźwignia z blokadą transportową.

Dane techniczne:

  • Długość ostrza: 510 mm
  • Max. wysokość cięcia: 110 mm

Link do sklepu: gilotyna do pollbruku Krobet 500

Jazon Krobet - gilotyny brukarskieJazon Krobet - gilotyny brukarskie

Gilotyny do polbruku cechuje bardzo wysoka trwałość, wydajność oraz wygoda obsługi. Zawsze jednak trzeba upewnić się czy jakość cięcia (łamania) kostki spełni oczekiwania inwestora. Wysokiej jakości kostkę można ciąć na plastry, wraz ze spadkiem jakości materiału spada jakość cięcia. I tak w myśl powiedzenia: cygan zawinił kowala powiesili - niska jakość materiału obciąża gilotynę. Tymczasem do niektórych prac przemysłowych jest to idealne urządzenie. Jednocześnie nigdy nie jest za późno na zakup zdecydowanie bardzie precyzyjnej i spełniającej najwyższe parametry cięcia przecinarki stolikowej Jazon.

Jazon przecinarka stolikowaJazon przecinarka stolikowa

Link do sklepu: przecinarka stolikowa Jazon

Zapraszam bardzo

opracował Jan Głuszczuk dn. 17.03.2013 r.